CzytajPL, ksiażki po polsku

Wielu z nas lubi czytać po polsku. Kupujemy polskie ksiażki kiedy jesteśmy w Polsce, przywożą je nam nasi polscy goście. Zachęcamy do spróbowania CzytajPL, portalu e-booków.
Aktualnie trwa akcja CzytajPL, zorganizowana przez Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz platformę e-bookową Woblink.
Zajrzyj, spróbuj, może polubisz!


Podczas ostatniej edycji akcji wypożyczyliśmy darmowo w formie e-booków i audiobooków 12 bestsellerów, których pobranie było możliwe dzięki kodom QR wywieszonym w ponad 130 miastach. Akcja została ogłoszona przez Instytut Książki największą akcją promującą czytelnictwo w Polsce oraz zdobyła spektakularny rozgłos medialny. Od jej rozpoczęcia liczba przeczytanych książek wzrosła aż do 56 tysięcy – nie tylko w Polsce, ale m.in. we Francji, Australii czy Estonii. Akcji towarzyszy nowo powstały czytelniczy portal internetowy – CzytajPL. Zasięg akcji w Internecie oraz mediach społecznościowych szacuje się na 2 miliony odsłon. Po raz pierwszy w akcji weźmie udział 10 miast zagranicznych m.in.: Barcelona, Dunedin, Dundee, Dublin, Edynburg, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga, Reykjavik – Miasta Literatury UNESCO.

Tegoroczna kampania rozpoczęła się w dniu 2 listopada i będzie trwać do 30 listopada przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Instytutu Książki. Po raz kolejny CzytajPL przybierze formę bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków, udostępnionych bezpłatnie dzięki czołowym polskim wydawnictwom. Na akcję CzytajPL będą składać się, jak w poprzednich edycjach plakaty z okładkami 12 książek (ich lista znajduje się w załączniku), udostępniane m.in. na przystankach komunikacji miejskiej, w instytucjach kultury i w szkołach.

Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Wystarczy jeden kod. Do całej kolekcji każdy może też zaprosić aż 5 znajomych. Czytaj PL trwa od 2 do 30 listopada. Lokalizator darmowych wypożyczalni e-booków można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl

Lista dostępnych książek:

 1. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 2”
 2. Krzysztof Piskorski „Czterdzieści i cztery”
 3. Gregory David Roberts „Shantaram”
 4. Filip Springer „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”
 5. Anna Kamińska „Wanda”
 6. Jakub Małecki „Ślady”
 7. Dan Ariely „Szczera prawda o nieuczciwości”
 8. Elżbieta Cherezińska „Korona śniegu i krwi”
 9. Camilla Lackberg „Księżniczka z lodu”
 10. Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew”
 11. Jon Ronson „#WstydźSię!”
 12. Marek Kamiński „Marek i czaszka jaguara”