Final Goodbye to Wladyslawa Szaniawska

Our deepest sympathy

to the family of

Wladyslawa Szaniawska

known to many by her maiden name Sienko

who passed away

in Poland

on November 6, 2019

She will be missed
by her family, friends


and the Polish community

in Houston.

The funeral service will take place in Poland on November 12, 2019.

Holy mass for Wladyslawa will be celebrated in Our Lady of Czestochowa Polish Church on Friday, November 8, 2019 at 7PM

1731 Blalock Rd, Houston, TX 77080, MAP

Wladyslawa Szaniawska, called by friends „Wladzia” lived in Houston till 2007, when she moved back to Poland. She was very active in the Houston Polish community. On August 11, 2007, many of her friends gathered in the Parish Hall to say goodbye and wish her well. Now we are saying goodbye forever

NASZA WŁADZIA

Władzia byla wśród nas, naszej Polonii przez wiele lat i każdy kto Ją poznał pamieta Ją do dziś. Ona sama na pewno bardzo by się cieszyła widząc Was wszystkich tutaj w Polskim Kosciele, miejscu, gdzie wiekszość z nas poznała się. To miejsce jest wyjątkowe rownież z tego względu, że tutaj spotykamy się by powiedziec żegnaj, Do widzenia – po tej drugiej stronie….. Władzia byla osoba wierzącą, z przekonaniem modliła się tutaj, pod tym dachem, w tym Kościele. Po powrocie do Polski wiara Jej byla też silna; wspominała Apel Jasnogórski, w którym codziennie uczestniczyła polecając swoich najbliższych Bożej Opatrzności. Na pewno robila to całym swoim sercem, bo taka była….. Odeszła szybko, niespodziewanie 6 listopada, w ubiegłą środę tego tygodnia. Jej życie trwalo 86 lat wypełnione wieloma doświadczeniami i przeżyciami. Bardzo często wracala myślami do czasu przeżytego w Houston. Mowila, że był to najlepszy okres Jej życia. Każdy z nas ma jakieś swoje wspomnienie związane z Władzią. Miała swój donośny, na wysokich tonach glos, który zawsze się słyszało! Biła od Niej energia, chęć działania i przynależenia do grupy z którą przyjaźniła się Rodzina Sieńków. W Ognisku Polskim (które prężnie działało wiele lat temu) była niezawodną pomocą dla zrobienia przeróżnych ciast na imprezy dochodowe dla naszych szkolnych dzieci. Wszyscy chwalili Jej serniko-makowce, szarlotki i wu–zetki, które robiła starannie i z poświęceniem. Byla bardzo pracowita i żadnej pracy się nie bała! Władzia lubila nasze ogniskowe imprezy, lubila się ładnie ubrać, mieć dobre perfumy i widoczną biżuterię! Uśmiech na twarzy dodawal Jej uroku i gdy było wokół wesołe towarzystwo to była naprawdę szczęśliwa. Miała w sobie tę radość zycia, coś, co udzielało się też innym. Pewnie dlatego tak mile Ją wspominamy…..

Władziu, odpoczywaj w pokoju, u boku swojego ukochanego Syna Andrzeja, Męża i wszystkich ukochanych Twoich Bliskich…. Twój ochoczy duch jest wśród nas! Bedziemy pamiętać o Tobie w modlitwie i polecamy Cię Wszyskim Świętym o wstawiennictwo do Pana Naszego.

Całej Rodzinie Naszej śp. Władzi skladamy serdeczne kondolencje.

Ze wzruszeniem,

Przyjaciele z Houston Houston, Texas – November 8, 2019

R.S./E. McN.