Polish Consul

Honorowy Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Houston został zamknięty

Szanowni Państwo,

Z pewna dozą nostalgii informuję że w dniu 6 lipca 2017 roku, decyzja Ministra Spraw Zagranicznych R.P. pana Witolda Waszczykowskiego, Konsulat Honorowy R.P. w Houston został zamknięty.  W dniu tym zakończyła się moja 14 letnia misja Konsula Honorowego R.P. w Teksasie.  Był to niewatpliwie wyjatkowy okres w moim życiu.  Miałem niepowtarzalna okazję służyć społeczności polonijnej w Teksasie a także mojej ukochanej Ojczyźnie Polsce.  Wszystkim Wam, którzy w tym czasie, dodawali mi otuchy, wspomagali dobrym słowem i wyrazami uznania, pomagali kiedy sam nie mogłem podołać, wykazywali życzliwość dla moich wysiłków inspirowanych słowami Papieża Jana Pawła II “Proszę Was…. abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy, proszę Was o to”, z tego miejsca serdecznie dziękuję.

Konsulat Generalny R.P. w Houston miał być otwarty 1 października tego roku, ale termin został przesunięty na marzec 2018.  Sekcja paszportowa zacznie jednak działalność już wcześniej, w grudniu 2017. Konsulat będzie sie mieścił na ulicy Post Oak, w pobliżu Galerii.

Dr. Zbigniew Wojciechowski

 

Embassy of the Republic of Poland in Washington

27 stycznia 2017 Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski w Dzienniku Ustaw MON wydał decyzję o utworzeniu Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Houston.  Decyzja ministra weszła w życie z dniem 1 lutego 2017 roku. Konsulat Generalny R.P.  w Houston zacznie działalność z dniem 1 października 2017 roku i będzie obejmował stany: Teksas, Luizjanę, Oklahomę, Nowy Meksyk, Arkansas, Kansas i Missisipi.