Polish Consulate

The Consulate General of the Republic of Poland in Houston will start its activity on December 18, 2017,9am.
Initially, only the passport office will be open in the temporary location at 3040 Post Oak Blvd, Houston TX 77056

 

Biuro paszportowe Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Houston rozpoczyna działalność w dniu 18 grudnia 2017 w godzinach od 9:00 – 16.00

Adres biura (tymczasowy adres konsulatu polskiego)  3040 Post Oak Blvd, Houston TX 77056

__________

Honorowy Konsulat R.P. w Houston został zamknięty

Szanowni Państwo,

Z pewna dozą nostalgii informuję że w dniu 6 lipca 2017 roku, decyzja Ministra Spraw Zagranicznych R.P. pana Witolda Waszczykowskiego, Konsulat Honorowy R.P. w Houston został zamknięty.  W dniu tym zakończyła się moja 14 letnia misja Konsula Honorowego R.P. w Teksasie.  Był to niewatpliwie wyjatkowy okres w moim życiu.  Miałem niepowtarzalna okazję służyć społeczności polonijnej w Teksasie a także mojej ukochanej Ojczyźnie Polsce.  Wszystkim Wam, którzy w tym czasie, dodawali mi otuchy, wspomagali dobrym słowem i wyrazami uznania, pomagali kiedy sam nie mogłem podołać, wykazywali życzliwość dla moich wysiłków inspirowanych słowami Papieża Jana Pawła II “Proszę Was…. abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy, proszę Was o to”, z tego miejsca serdecznie dziękuję.

Konsulat Generalny R.P. w Houston miał być otwarty 1 października tego roku, ale termin został przesunięty na marzec 2018.  Sekcja paszportowa zacznie jednak działalność już wcześniej, w grudniu 2017. Konsulat będzie sie mieścił na ulicy Post Oak, w pobliżu Galerii.

Dr. Zbigniew Wojciechowski

 

Embassy of the Republic of Poland in Washington

27 stycznia 2017 Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski w Dzienniku Ustaw MON wydał decyzję o utworzeniu Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Houston.  Decyzja ministra weszła w życie z dniem 1 lutego 2017 roku. Konsulat Generalny R.P.  w Houston będzie obejmował stany: Teksas, Luizjanę, Oklahomę, Nowy Meksyk, Arkansas, Kansas i Missisipi.