Przegrana WALKA Z CZASEM – prośba o pomoc dla Kubusia

SAD UPDATE: The fight to save Kuba was unsuccessful. He passed away on July 19, 2021.

We shared with Polish community in Houston a request for help to finance the surgery of 4-month-old Kuba Zwierzchowski, who was born with a very serious heart defect. Unfortunately, it was too late..

Przekazujemy houstońskiej Polonii prośbę o pomoc finansową na pokrycie kosztów operacji 4-miesięcznego Kubusia Zwierzchowskiego, który urodził się z bardzo poważną wadą serca. Każdego dnia walczy o życie.

CLICK HERE to HELP

Szanowni Państwo,

Piszę w imieniu Rodziców 4-miesięcznego Kubusia Zwierzchowskiego. Należę do jednego ze Stowarzyszeń, które wspiera trwającą na południu Polski, w niewielkim, podkarpackim powiecie „dramatyczną walkę z czasem o życie Kubusia”. Sytuacja jest na tyle ciężka że chyba tylko cud, może łut szczęścia są w stanie odwrócić los malutkiego Kubusia.

Cała społeczność powiatu brzozowskiego, liczącego zaledwie 66 tys mieszkańców, na Podkarpaciu od połowy maja zjednoczyła się w walce o serduszko Kubusia. A wyzwanie jest ogromne, przekraczające granice myślenia mieszkańców naszego regionu. Jak w 2,5 miesiące znaleźć 6,5 mln zł ? Z jednej strony to aż tyle, a z drugiej strony jak jakakolwiek suma ma się do życia człowieka.

Kubuś leży i patrzy na świat spokojnie, z ufnością, ale jego rodzice, rodzina, znajomi przeżywają dramat. Kubuś urodził się ze skomplikowaną wadą serduszka  – tetralogia fallota, zrośnięcie zastawki pnia płucnego, krążenie płucne zaopatrywane przez naczynia krążenia obocznego MAPCAs. Tylko zagraniczna klinika w USA podjęła się wykonać skomplikowaną operację….ale kosztorys zwalił z nóg rodziców Kubusia. 

Koszt transportu medycznego z Polski do USA i operacji to ponad 6,5 miliona złotych! 

Dodatkowo operacja musi być wykonana jak najszybciej, najlepiej JUŻ i jest to kwestia życia lub śmierci. Bez operacji ten malec nie przeżyje.

Mnóstwo fundacji, stowarzyszeń, firm, lokalne samorządy wspierają zbiórkę. Jednak suma jest tak gigantyczna że wykracza poza możliwości naszego regionu. Do tej pory, przez 2 miesiąca, udało się zabrać 2,8 mln zł. Brakuje więc ponad 3,7 mln zł. A czas się kurczy. zostało zaledwie 2 tygodnie.

Dlatego zwracamy się do Państwa z gigantyczną prośbą o umieszczenie informacji o organizowanej zbiórce na Państwa stronie, informowanie środowisk polonijnych. 

Poniżej skopiowałam link do strony Siepomaga, na której jest organizowana zbiórka.

www.siepomaga.pl/kubusiowe-serduszko www.facebook.com/serduszkokubusiowe

Załączam również link do grupy gdzie odbywają się licytacje na rzecz Kubusia oraz stronę na facebook, na której można na bieżąco śledzić sytuację Kubusia:

Facebook Group

Prosimy o ułatwienie wyścigu z czasem i upowszechnienie informacji o tej zbiórce, aby Kubuś po prostu dostał SZANSĘ NA ŻYCIE, a jego rodzice szansę na radość.

Z wyrazami szacunku, w imieniu Kubusia Zwierzchowskiego i jego Rodziców,
Aneta Masłyk
Stowarzyszenie Przestrzeń Twórcza
tel. kom. 0048 606 420 795