Wizyta polskiej delegacji rządowo-biznesowej w Houston

We wtorek, 5 marca 2013 roku zaczyna w Houston wizytę Polska delegacja rządowo-biznesowa pod przewodnictwem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych pani minister Beaty Stelmach.

W skład delegacji wchodzą urzędnicy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Skarbu Państwa, Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Środowiska.

W grupie biznesowej sa prezesi spólek naftowych i gazowych: Prezes i Wiceprezes Zarzadu PGNiG SA, Prezes Zarządu i Dyrektor i Członek Zarządu Gaz-System SA, Prezes oraz Dyrektor Zarządzający Polskie LNG SA, Wiceprezes Zarządu Tauron Polska Energia SA, Członek Zarządu PZU SA, Dyrektor LOTOS Petrobaltic, Główny inżynier KGHM Polska Miedź SA, Główny Specjalista Polska Grupa Energetyczna SA.

Delegacji towarzyszy Joanna Kozińska-Frybes, Konsul Generalny RP w Los Angeles,

Barbara Wadach I Radca Ambasada RP w Waszyngtonie,

Rafal Jarosz I Sekretarz Ambasada RP w Waszyngtonie,

Malogorzata Cup I Radca Konsulat Generalny RP w Los Angeles

oraz Zbigniew Wojciechowski Konsul Honorowy RP w Houston.

Delegacja odwiedzi w Teksasie odwierty gazu łupkowego w okolicach Fort Worth, terminale LNG we Freeport Teksas i w Sabine Pass w Luizjanie.  W programie wizyty spotkania w firmach Schlumburger, Halliburton Technology Center, firmy Cheniere Energy oraz z Texas Railroad Commission. Delegacja kończy wizytę w Houston w piątek 8 marca 2013 roku.

W piątek wieczorem Pani Minister Beata Stelmach spotka się z przedstawicielami Polonii w Houston w rezydencji Konsula Honorowego RP w Houston.